Skip to content Skip to footer

Partijanalyse Elmar tegen Martin 31 januari 2023

Verdedigen is lastig in het schaken. In deze positionele partij word ik door Elmar langzaam weggedrukt. Na een passieve negende zet krijgt Elmar ruimteoverwicht. Een directe beslissing is niet in zicht, maar wit kan rustig zijn stukken naar betere velden sturen, terwijl zwart steeds goed moet kijken waar hij zijn stukken neer zet. Soms krijgt zwart een kans om zich te bevrijden (de laatste op de 25e zet), maar hij mist deze. Dat is het lastige aan stellingen waarin je gedrukt staat. Soms speel je te passief, soms ben je het verdedigen moe en probeer je tegen de klippen op tegenspel te krijgen. Elmar rond zijn mooie positiespel af met een leuke combinatie, waarmee hij de kwaliteit en de partij wint. 

 

Het commentaar bij deze partij is van mij, waarbij ik mij natuurlijk heb laten helpen door de computer.

Leave a Comment

0.0/5