Skip to content Skip to footer

Gelijk spel in externe ronde 1

De wedstrijd tegen RSC-Belgisch Park 3 is geëindigd in gelijk spel (4-4). En dat ook nog dankzij de reglementaire winst op het eerste bord; de eerste bordspeler van de tegenpartij was verhinderd vanwege familieomstandigheden. Op zich zelf spijtig voor Rob Drost, die voor het eerst zou meedoen. Aanvankelijk zag het er slechter uit, nadat Rob van de Kamp en Siyar hadden verloren. Nadat Hans Visser had gewonnen, stond het nog een lange tijd gelijk.

Al Patty wist in een remise stelling niet van ophouden, maar moest tenslotte inzien dat Koning, paard en pion tegen koning en paard in elk geval in zijn partij niet te winnen was. Jan Nienhuis had een gewonnen stelling bereikt 

Wit aan zet

Terecht had hij de kans gegrepen met de koning voorop te gaan, maar was vervolgens niet zeker van de juist aanpak, namelijk het opgeven van de e-pion en het verdedigen van de d-pion met de toren en kwam op remise uit, de vierde remise van die avond. 

Tekst: Jan Nienhuis

Leave a Comment

0.0/5