Skip to content Skip to footer

Op je handen zitten (2)

Hoe sneller je tegenstander zet, hoe moeilijker het wordt om hier niet in mee te gaan. Kinderen kennen dit probleem nog beter dan volwassenen. Wanneer de ‘goede’ zet in gedachten voorbijkomt wordt het steeds moeilijker om de handen in bedwang te houden. “Op je handen zitten” is een techniek die sommigen dan ook letterlijk uitvoeren. Het dwingt de speler om nog even verder te kijken.

Een stelling ontstaan uit het Spaans, Ruy Lopez: Ruilvariant , nadat wit c3 heeft gespeeld. 

1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. Lxc6 dxc6 5. O-O Lg4 6. h3 Lh5 7. c3 

Hier ontstaat een verleiding om direct Dd3 te spelen.  Een beetje agressief met de dame binnendringen in de vijandelijke stelling geeft altijd spanning, maar soms ook wel enige onverwachte narigheid. Achteraf was Fritz het gelukkig met mij eens: het was verantwoord en ook nog eens de beste zet.

7. … Dd3

8. Pxe5

Wit maakt hiermee een fout. Helaas zag ik hem niet. U wel?

Volgende keer toch maar weer op mijn handen gaan zitten.

 

Leave a Comment

0.0/5