Skip to content Skip to footer

Partij Mellens – Baak

Dat het in de eerste groep spannend blijft, is te zien aan de partij tussen Martin Mellens en Paul Baak. In het eindspel verliest Paul een paard en promoveren beide spelers een pion tot dame. Martin begint aan een reeks zetten met schaak. Om zijn koning beter te plaatsen geeft Martin nog één keer het stokje over aan Paul . Maar Paul ziet daarbij een moeilijke remise kans aan zich voorbij gaan. 

Martin vertelt over de partij:

“Verrassend om te zien hoe zwart op het eind nog een opgelegde remisekans krijgt. Het is zeker niet mijn beste partij, maar toch heeft het vrij veel leerzame aspecten. Onder andere dat volgens mij rekenen in het eindspel veel belangrijker (en moeilijker) is dan in het middenspel. Verder dat je bij materieel voordeel de winst niet altijd dichterbij brengt door stukken af te ruilen. Tot slot laat het zien dat je tot het einde toe alert moet blijven.”

 

Hieronder volgt de partij, voorzien van het commentaar van Martin en Fritz.

Leave a Comment

0.0/5