Skip to content Skip to footer

PK Senioren ronde 4

Ook in de vierde ronde waren alle vier de strijders aanwezig. De volgende partijen werden gespeeld:

Adrey Caljé (1312) – Leo Duivesteijn (1778) 0 – 1

Leo had moeite met de opening. Maar hij hield stand en nam uiteindelijk het initiatief over. Na 3,5 uur en een wanhoopspoging van Adrey om nog remise te maken, moest Adrey toch zijn meerdere erkennen.

Maurits Bons (1625) – Thomas Kreitmair (1557) 1 – 0

Voor een agressieve en snelle partij ben je bij Maurits altijd aan het goede adres. Thomas zijn zwarte koning eindigde, na korte rokade, uiteindelijk op a7. Maurits offerde een paard en ging vol in de aanval. Thomas kon de goede verdediging niet vinden en moest met lede ogen aanzien hoe zijn koning over het bord werd gejaagd, met mat tot gevolg.

Rob van Duivenbode (1330) – Paul Baak (-) 0 – 1

Een mooie partij van Paul baak, waarbij hij met een aftrekaanval en een volle toren weet te veroveren.

 Zwart aan zet en wint een toren.

De oplossing van deze mooie combinatie is te vinden in de categorie “Uitgelicht’: klik hier 

 

Frits Varenkamp (1445) – Jan Nienhuis (1372) 1/2 – 1/2

De Botwinniker Frits Varenkamp had het moeilijk tegen Jan Nienhuis. Het bereiken van remise is dan ook een mooie prestatie van Jan.

Leave a Comment

0.0/5