Skip to content Skip to footer

PK Senioren ronde 6

Jan Nienhuis had in de zesde ronde een bye opgenomen. Hij krijgt er zodoende een half puntje bij.

 

Paul Baak (-) – Loek Beekman (1320) 0 – 1

Ondanks de verwachting dat de rating van Paul deze van zijn tegenstander zou overtreffen, kon Paul het helaas niet waarmaken. Volgende week weer een nieuwe poging.

 

Adrey Caljé (1312) – Edwin van der Leij (1494) 1/2 – 1/2

Spelen tegen iemand met 182 meer ratingpunten is altijd een uitdaging. Adrey opende dan ook met een Morragambiet, waarna zijn tegenstander dit zoveel mogelijk probeerde te ontwijken. Hierdoor ontstond er een vrij vlakke partij waardoor Adrey bij de 19de zet remise aanbood. Zijn tegenstander nam dit zonder twijfel aan.

 

Ton van der Zijden (1845) – Thomas Kreitmair (1557) 1 – 0 

Het was al een ongelijke strijd qua ratingpunten. Maar Thomas is, in zijn schaakcariere, zelden zo snel van het bord gevaagd. Na 13 zetten kon hij dan ook weer richting huis. Of zoals Thomas het samenvatte: richting zijn schaakstudiekamer.

Zijn tegenstander opende met een koningsgambiet, waar Thomas een Falkbeertegengambiet van maakte. Na de eerste fout op de achtste zet was de partij niet meer te redden.

Ter lering en vermaak wil Thomas zijn partij met u delen. Dat is op zich al een compliment waard.

Leave a Comment

0.0/5