Skip to content Skip to footer

Thomas Kreitmair – Martin Mellens

In ronde 10 streden Thomas (1) en Martin (2) tegen elkaar.

Commentaar van Martin:

Vanuit mijn perspectief zou ik deze partij de “partij van het paard” kunnen noemen. Het zwarte paard op f6 zwerft over het hele bord en lijkt vaak kwetsbaar te staan. Het is de vraag of het paard gevangen kan worden of weer een actieve plek kan innemen. In deze partij geldt het laatste. Steeds weet het paard net wat kritieke velden te bestrijken. Dit is vooruit natuurlijk nooit precies te zien en dus een kwestie van een beetje geluk hebben.

De kritieke fase van de partij is van zet 14 t/m zet 24. Na een Franse opening, probeert wit met Pa4 het initiatief te nemen. Zwart reageert wat te driest, maar als wit de sterkste voortzetting mist volgt een vrijwel geforceerde afruil, waarbij zwart op zet 21 een pion wint. De vraag is dan of wit deze pion kan terugwinnen. De kans hierop mist wit op zet 24. Daarna wordt hij langzaam weg gedrukt.

In onderstaande partij geven beide spelers hun analyses.

 

Leave a Comment

0.0/5